Matematică
Yvaine
2016-04-10 16:07:15
Mirabela a cumpărat 3 kg de roșii, 1 kg de castraveți și 2 kg de cartofi plătind 15 lei
Răspunsuri la întrebare
DidiDia
2016-04-10 19:18:26

3 kg + 1 kg + 2 kg = 15    15:5=3

Adăugați un răspuns